O nás

Neviete kam sa máte ísť odreagovať, keď si chcete vypočuť príjemnú hudbu, či zažiť umelecký zážitok? Tak v takom prípade ste ešte nepočuli o novom štúdiu, ktoré sa nachádza tu u nás: v Súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša v Topoľčanoch. Možno by ste neverili, že predstava o výslednom tvare Štúdia SKDK sa našla v počítači nášho bývalého riaditeľa - pána Mgr. Vladimíra Gálisa a v mnohých veciach sa zhodovali jeho potomkovia - pani riaditeľka Mgr. Zuzana Ličková a manažér školy Ing. Branislav Gális. Tajil to pred nami až neuveriteľných 10 rokov! Prvý krát bolo zaplnené hľadisko 27.11.2014 počas slávnostného otvorenia Štúdia SKDK, kedy červenú pásku prestrihol primátor mesta Topoľčany - Ing. Peter Baláž, naša pani riaditeľka - Mgr. Zuzana Ličková a známy divadelný režisér a zároveň pedagóg Mgr. Jozef Krasula, ArtD. Otvorenie odštartovalo predstavenie Cesta okolo sveta za 80 dní pod pedagogicko-réžijným vedením Mgr. art. Štefana Richtárecha. 
 
O súbore
Umelecký súbor Štúdia SKDK tvoria poslucháči všetkých odborov Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša v Topoľčanoch, ktorí svoje produkcie (divadelné inscenácie, večery poézie, tanečné a hudobné produkcie ako aj predstavenia hosťujúcich umelcov) hrávajú pravidelne každý štvrtok večer počas školského roka. Za necelý rok svojej existencie si Štúdio SKDK, nachádzajúce sa v priestoroch školy na Gagarinovej ulici v Topoľčanoch (bývalá základná škola), našlo svoje verné publikum a poskytlo účinkujúcim vzácne okamžiky stretnutia s divákmi, potrebnú umeleckú prax a najmä radosť z prezentácie dosiahnutých výsledkov v procese každodenného štúdia. Sme radi, že koniec tohto, pre nás veľmi úspešného, školského roka 2014/2015 môžeme zakončiť premiérou najnovšieho projektu z vlastnej autorskej dielne. Autorský tím KRT (Krasula, Richtárech, Tischler) pripravil v poradí už svoj tretí opus a po muzikáli Osem rozhnevaných žien, zábavnom programe Kabaret bude! prišiel rad na spracovanie osudov dvojice mladých takmer skrachovaných umelcov na ich ceste za úspechom v šoubiznise - HomelessStory. Je v ňom miesto na divadlo, hudbu, spev, tanec a najmä na odľahčený pohľad na to, čo možno niektorých z nás ešte len čaká.
 
Svoje produkcie ponúkame pravidelne. Ak ste nás ešte nenavštívili, je to chyba :-) a môžete ju napraviť vždy vo 
štvrtok o 18:00 hodine
 
Nehráme len naše "konzervatoristické" diela. V Štúdiu SKDK sme mali už aj množstvo "hosťovačiek" známych hercov, hudobníkov, umelcov...
 

Priestor štúdia je moderne zariadený, klimatizovaný so stupňovitým hľadiskom, ktoré sa dokáže multifunkčne prispôsobiť požiadavkám tej ktorej produkcie. 

 
Aké je vstupné?
Žiadne! Ale výstupné je dobrovoľné!